НОВІ ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В УМОВАХ ДИСТАНЦІЙНОЇ ОСВІТИ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31494/2412-9208-2022-1-3-172-178

Ключові слова:

нові інформаційні технології, інформаційна компетентність, мультимедійна презентація, дистанційна освіта.

Анотація

У статті розглянуті можливості використання нових інформаційних технологій у своїй професійній діяльності вчителя-предметника з метою вдосконалення різних підходів до навчання, орієнтованих на розвиток інтелектуального потенціалу учня в умовах дистанційної освіти. Компетенція включає сукупність взаємопов’язаних якостей особистості (знань, умінь, навичок, способів діяльності), що задаються по відношенню до певного кола предметів і процесів, необхідних для якісної продуктивної діяльності. Компетентність – володіння людиною відповідною компетенцією, що включає його особисте ставлення до неї і предмета діяльності. Компетентнісний підхід – це підхід, який акцентував увагу на результаті освіти, причому результатом розглядається не сума засвоєної інформації, а здатність людини діяти в різних проблемних ситуаціях. У своїй роботі ми спинились на питанні формування та розвитку інформаційної компетентності вчителів-предметників. Під інформаційною компетентністю вчителя-предметника ми будемо розуміти не тільки використання різних інформаційних інструментів в умовах дистанційної освіти. Згідно з новим положенням про атестацію, якщо вчитель не володіє комп’ютером, то він не може бути атестований на першу або вищу категорію. Для підвищення рівня інформаційної компетентності вчителя рекомендується: брати участь у семінарах різного рівня щодо застосування нових інформаційних технологій у навчальній практиці; професійних конкурсах, онлайнових форумах і педрадах; використовувати при підготовці до уроків, на факультативах, у проєктній діяльності широкий спектр цифрових технологій і інструментів (текстових редакторів, програм обробки зображень, програм підготовки презентацій, електронних таблиць); забезпечити використання ресурсів Інтернет; формувати банк навчальних завдань, які виконуються з активним використанням нових інформаційних технологій; розробляти власні проєкти щодо використання нових інформаційних технологій в умовах дистанційної освіти. Також розглянуто, як використання нових інформаційних технологій полегшує діяльність вчителя у проведенні занять. Можливості використання нових інформаційних технологій на всіх етапах проведення сучасного уроку в умовах дистанційної освіти.

Посилання

Onyshchenko S. Visual Means in the Educational Activity of Professional Teachers of the Professional Education System. Scientific and research work in the system of teacher training in natural, technological and computer spheres : materials of VIIІ international scientific conference (with the international participation), Berdyansk, September 16-17, 2021. Berdyansk : BSPU, 2021. Р. 213–215.

Онищенко С. В. Використання ІКТ в педагогічній діяльності вчителя-предметника. Неперервна освіта нового сторіччя : досягнення та перспективи : збірник наукових праць ЗОІППО за матеріалами ІІ Міжнародної науково-практичної конференції (18-25 квітня 2016 р.). 2016. № 2 (24). С. 74–78.

Онищенко С. В. До проблеми викладання технічних дисциплін при підготовці спеціалістів за напрямом «Професійна освіта. Енергетика». Наукові записки Бердянського державного педагогічного університету. Серія: Педагогічні науки : зб. наук. пр. Випуск 2. Бердянськ : БДПУ, 2022. С. 304–310.

Онищенко С. В. Місце дисциплін енергетичного циклу у формуванні професійної компетентності студентів енергетичних спеціальностей. Development strategiest for modern education and science : Materials of the ІІІ International research and practical internet conference (February, 28, 2022) : collection of abstracts. Zdar nad Sazavou : «DEL a.s.», 2022. Р. 27–30.

Онищенко С. В. Технологія формування професійної компетентності майбутніх учителів технології. Науково-дослідні публікації. Серія «Інформатика і техніка». 2014. № 7 (11). С. 44–52.

Рябченко В. А. Деякі концептуальні проблеми освіти і виховання студентів в сучасних вищих навчальних закладах України. Вища освіта України. 2005. № 3. С. 40–45.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-12-06