ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ В РОЗРОБЦІ СЦЕНАРІЮ СВЯТА ДЛЯ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ФІТНЕСУ ТА РЕКРЕАЦІЇЇ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31494/2412-9208-2022-1-3-307-313

Ключові слова:

сценарій свята, рекреаційна діяльність, професійні компетентності, майбутній фахівець фітнесу та рекреації, фітнес і спорт.

Анотація

У сучасному світі всі процеси відбуваються динамічно і так само швидко змінюються вимоги до компетентностей майбутніх фахівців фітнесу та рекреації. Здобувачам освіти слід враховувати всі можливі варіанти їх формування під час здобуття освіти, а саме: формальну, неформальну, інформальну. Адже, ринок праць на сьогодні вимагає гнучкості, вміння бути конкурентоспроможним, мати високий рівень розвитку цифрових і організаторських компетентностей. Формування професійних компетентностей майбутніх фахівців фітнесу та рекреації безпосередньо залежить від їх особливостей до засвоювання, аналізування, перекодування та використовування отриманої у процесі здобуття освіти інформацію у професійних цілях. Ринок праці вимагає, щоб фахівець не просто володів певним багажем знань, але мав сформовані професійні компетентності, був готовий вирішувати проблеми, що виникають в неоднорідному полікультурному суспільстві, справлятися з потоком інформації, постійно розвиватися і вчитися протягом усього життя, у тому числі вмів організувати рекреаційну діяльність і різні свята. Будь-який рекреаційний захід вимагає ретельної підготовчої та організаційно-методичної роботи. Він пройде успішно, якщо ретельно спланувати його організацію і підготовку на всіх основних етапах. Мета роботи – це розробка сценарію родинного свята, з використанням таких методів, як: аналіз і підбір літератури, узагальнення та систематизація. Для виконання мети обрано для розробки сценарію родинного свята тема – «День бабусі». Тематика спрямована на формування та розвиток повноцінної особистості та гармонійної людини, з метою піднесення та утвердження українських родинних цінностей, виховування любові до пращурів і рідної мови, відданого ставлення до Жінки, Бабусі. Розроблений сценарій можливо використовувати як основу на різну тематику актуальну для певної групи осіб.

Посилання

Берест О. О. Підготовка майбутніх фітнес-тренерів до рекреаційно-оздоровчої діяльності. Вісник Чернігівського національного педагогічного університету. Серія: Педагогічні науки. Фізичне виховання та спорт. 2015. Вип. 129 (2). С. 101–104.

Величко В. В. Організація рекреаційних послуг : навч. посібник. Харків : ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, 2013. 202 с.

Круцевич Т. Ю., Безверхня Г. В. Рекреація у фізичній культурі різних груп населення : навч. посібник. Київ : Олімп. л-ра, 2010. 370 с.

Паришкура Ю. В., Ткаченко В. П. Аспекти інтеграції професійних компетентностей при подготовці фахівців з фітнесу та рекреації у закладах вищої освіти. Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія № 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (фізична культура і спорт): зб. наукових праць. Київ : Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2021. Випуск 3 К (131) 21. С. 314–318.

Культ П’ятниці або Богині давньої української міфології (фото). URL : http://vsviti.com.ua/ukraine/40480 (дата звернення: 22.07.2022)

Шляхи впровадження козацької педагогіки. EducationUA. URL : http://www.educationua.net/silovs-147-7.html (дата звернення: 24.07.2022)

Козаки і віра. Всесвітній козацький портал «Пугу-пугу. Козак з лугу». URL : http://indragop.org.ua/turky/052.html (дата звернення: 27.07.2022)

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-12-06