АНГЛІЙСЬКА МОВА У СУЧАСНІЙ БРИТАНІЇ: ВПЛИВ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ТА МІГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ
DOI:
https://doi.org/10.32782/2412-933Х/2024-ХХI-2Ключові слова:
глобалізація, міграція, інформаційне суспільство, Інтернет, цифрові технології, комунікаціяАнотація
У статті проаналізовано вплив глобалізації та міграційних процесів на сучасний стан і розвиток англійської мови у Великобританії. Аналізуючи вплив глобалізації на англійську мову в Британії, наведено приклади впливу Інтернету та соціальних медіа на мовну практику, зокрема поширення нових слів, таких як “blog”, “streaming” та “meme”. Доведено вплив міжнародного бізнесу та науки на стандартизацію англійської мови як lingua franca у міжнародному спілкуванні. У контексті міграційних процесів продемонстровано формування нових діалектів та акцентів у англійській мові. Наведено конкретні приклади впливу різноманітних мовних та культурних традицій іммігрантів на розвиток “multicultural London English” (MLE), де запозичення, такі як “innit” та “man dem”, відображають сучасні соціолінгвістичні зміни. Дослідження також охоплювало зміни в освітній сфері, зокрема еволюцію методик викладання англійської мови, у відповідь на сучасні мовні та культурні виклики. Автори аналізують перехід від традиційних методів до більш гнучких та інтерактивних форм навчання з урахуванням різноманітності контингенту. На основі проведеного аналізу сформовані висновки, в яких зазначається, що англійська мова у сучасній Британії зазнає значних змін під впливом глобалізації та міграційних процесів. З одного боку, внаслідок глобалізації англійська мова зайняла позицію глобальної мови комунікації, використовується у міжнародних організаціях та стає ключовим інструментом у сферах бізнесу, науки та технологій. З іншого боку, інтенсивні міграційні процеси збагачують англійську мову новими словами та фразеологічними виразами з інших мов, впливають на формування нових діалектів та акцентів. Ці процеси впливають на освітню політику, методики викладання англійської мови та соціальну інтеграцію мігрантів. Вони також ставлять нові виклики перед мовною політикою та плануванням освіти в контексті багатомовного суспільства.
Посилання
Гаврик Т.П. Основні діалекти англійської мови. EnglishStudent. URL: https://englishstudent.net/blog/2017/10/13/osnovni-dialekti-anglijskoi-movi/.
Павлюк В.І. Абревіатури сучасної англійської мови як складова молодіжного інтернет-сленгу. 2014. URL: https://naukajournal.org/index.php/naukajournal/article/view/353.
Панасенко Є.О. Англійська мова як lingua franca та її роль у сучасних світових політико-економічних процесах. Держава та регіони. Серія: Державне управління, 2019, № 3 (67). С. 96–103.
De Swaan Abram. Globalization and Its Effect on the World’s Languages. 2001. URL: http://www.transpanish.biz/translation_blog/globalization-and-its-effect-onthe-world%E2%80%99s-languages/.
English Speaking Countries. 2019. URL: http://worldpopulationreview.com/countries/englishspeaking-countries.
Hobbs F.D. Traffic control. Encyclopædia Britannica Online. 2016. URL: http://www.britannica.com/technology/traffic-control (дата звернення: 21.01.2016).
Simpson J., Weiner E. Oxford English Dictionary, Oxford. 2015, volume twenty, ISBN 0-19-861186-22.
Swan M. What is happening in English? English Teaching Professional. 2005. № 40. P. 69–74.
Watson James L. Cultural globalization. Encyclopædia Britannica Online. URL: http://www.britannica.com/science/cultural-globalization (дата звернення: 21.01.2016).