ПЛАТФОРМА «ДІЯ.ОСВІТА» ЯК ПРИКЛАД ГАДЖЕТАЛІЗАЦІЇ В УКРАЇНІ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31494/2412-9208-2023-1-2-79-87

Ключові слова:

цифровізація, гаджеталізація, діджиталізація, «Дія», «Дія.Освіта», освітній портал.

Анотація

У статті схарактеризовано функційний потенціал освітньої платформи «Дія.Освіта», що стала оновленим варіантом платформи «Дія. Цифрова освіта». Окреслена платформа стала унормованим логічним наслідком роботи науковців, державних службовців, працівників галузі ІТ, викладачів, тренерів, практиків та зацікавлених осіб. «Дія.Освіта» покликана формувати інформаційну компетентність українців. Зазначимо, що використання людством сучасних інформаційно-комунікаційних технологій для посилення важливості інформації як ресурсу для свого розвитку та важливості інтелектуальних здібностей громадян справді на часі є безапеляційно значущим елементом. Проаналізовано дидактичний потенціал окресленої платформи «Дія.Освіта» за рахунок презентації її контент-наповнення. Серед них: курси, розроблені студією онлайн-освіти EdEra за підтримки компаній Google, Microsoft, Академія ДТЕК, ПРООН UNDP, EGAP, CISCO, Освіторія та Global Teacher Prize; освітні серіали; гайди; симулятори; вебінари; подкасти. Окрему увагу приділено модулю «Персональна траєкторія навчання», що передбачає індивідуальний підбір матеріалу під бажання здобувача. Звернуто увагу і на двомовний інтерфейс платформи, що одночасно виконує дві функції: удосконалення іншомовної компетентності; розширення кола потенційних користувачів платформи. Розглянуто ключову причину популяризації базової версії платформи «Дія.Цифрова освіта» – пандемія коронавірусу, котра поширилися на теренах нашої країни, стала одним з таких каталізаторів гаджеталізації як такої. Продемонстровано також основну причину оновлення освітньої платформи – геополітична ситуація в країні, спричинена воєнними діями країни-агресорки, що, у свою чергу, призвела до зміни попиту на ринку праці, відсутності роботи. Представлено алгоритм дій на сайті для оптимального та максимально ефективного користування платформою. Звернуто увагу на популяризацію «Дія.Освіта» як технологічного продукту закордоном, осібно в Європарламенті та в США. Описано потенційну колаборацію – партнерство із Замбією та Колумбією щодо експорту «Дії».

Посилання

Бондаренко Т. С. Дидактичні умови застосування інтернет-ресурсів в освітньому середовищі закладів загальної середньої освіти : дисертація … доктора філософії зі спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки, галузі знань 01 Освіта/Педагогіка. Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, МОН України. Полтава, 2023.

Національна освітня платформа з цифрової грамотності «Дія: Цифрова освіта» стартує вже 21 січня. URL : https://thedigital.gov.ua/news/natsionalna-osvitnya-platforma-z-tsifrovoi-gramotnosti-diya-tsifrova-osvita-startue-vzhe-21-sichnya (дата звернення: 04.06.2023).

Українську «Дію» презентували в США. URL : https://it.novyny.live/ ukrayinsku-diiu-prezentuvali-v-ssha-96075.html (дата звернення: 04.06.2023).

Цифрова трансформація і філософія Дії: Михайло Федоров представив у Європарламенті український досвід діджиталізації. Урядовий портал. Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України. URL : https://www.kmu.gov.ua/news/tsyfrova-transformatsiia-i-filosofiia-dii-mykhailo-fedorov-predstavyv-u-ievroparlamenti-ukrainskyi-dosvid-didzhytalizatsii (дата звернення: 05.06.2023).

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-09-07