ВИКОРИСТАННЯ ОНЛАЙН РЕСУРСІВ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ЧЕРЕЗ ЧИТАННЯ НА ЗАНЯТТЯХ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.32782/2412-9208-2024-3-323-332Ключові слова:
онлайн-ресурси, освітні технології, дистанційне навчання, інноваційні методи навчання, мовленнєва компетенція, саморозвитокАнотація
У статті розглядається важливість читання як засобу формування мовленнєвої компетенції у процесі вивчення іноземних мов, зокрема в контексті професійної підготовки студентів. Акцентується на тому, що читання не лише сприяє розвитку мовленнєвих навичок, але й забезпечує можливість глибшого розуміння культури та контексту, в якому використовується іноземна мова, а також увага концентрується на впливові читання на мотивацію студентів, підкреслюючи, що залучення до цікавої літератури може стимулювати інтерес до вивчення мови. Автори обговорюють методи, які можуть допомогти вчителям мотивувати учнів до читання, такі як інтеграція сучасних технологій і створення інтерактивного навчального середовища. Значну увагу приділено й тому, як читання сприяє розвитку творчих здібностей, допомагаючи студентам краще виражати свої думки та ідеї. Використання різноманітних жанрів і формату навчальних матеріалів дозволяє адаптувати процес навчання до індивідуальних потреб кожного учня, а також різноманітним платформам, які пропонують безкоштовний доступ до електронних книг, аудіокниг, а також різних навчальних матеріалів, що допомагають у самостійному розвитку. Розглядаються як вітчизняні, так і зарубіжні ресурси, серед яких виділяються такі, як Perlego, Scribd, Open Library, Libby, Nook, Bookmate та інші. Окрім цього, автори підкреслюють, що з розвитком цифрових технологій читання стає доступнішим, а нові формати навчання забезпечують можливості для розвитку навичок критичного мислення та аналізу інформації. Таким чином, читання виступає не лише як джерело знань, але і як ефективний інструмент для саморозвитку, що особливо актуально у сучасних умовах дистанційного навчання.
Посилання
Безкоштовні платформи книг англійською мовою. URL: https://buki.com.ua/blogs/bezkoshtovni-platformy-knyh-anhliyskoyu-movoyu/ (дата звернення: 11.03.2024).
Гриняєва Н. М., Зуєва І. В. Читання як засіб формування мовленнєвої компетенції при вивченні дисципліни «Іноземна мова за проф. спрямуванням». ScienceReview. 2018. No 2(9). С. 27–33.
Хоролець Тетяна. Self development through reading! Ресурси для читання англійською онлайн. URL: https://cambridge.ua/uk/blog/resursy-dlya-chteniya-naangliyskom-onlayn/ (дата звернення: 11.03.2024).
Abby Marks Beale. Success Skills. Cengage Learning; 3rd edition, 2006. 432 с.
Alderson Ch. J. Assessing Reading. Cambridge: Cambridge University Press, 2000.
Marzban A. The Effect of Authentic Texts on Motivation and Reading Comprehension of EFL Students at Intermediate Level of Proficiency. Theory and Practice in Language Studies. 2015. Vol. 5, No 1. P. 85–91. DOI: https://doi.org/10.17507/tpls.0501.11.
Skimming And Scanning: Two Important Strategies For Speeding Up Your Reading | How to Learn. How to Learn. URL: http://www.howtolearn.com/2013/02/skimmingand-scanning-two-important-strategies-for-speeding-up-your-reading/ (дата звернення: 11.03.2024)